Dogdancing Brno

Vítejte na stránkách věnovaných dogdancingu, trikům a výcviku psů pomocí pozitivního upevňování – v Brně a blízkém okolí

Původně jsem se dostala k dogdancingu tak trochu náhodou – díky tomu, že jsem pro svou labradorku s diagnózou nejvyššího stupně dysplazie kyčlí hledala zábavu a sport, kterému by se mohla věnovat i přes svá zdravotní omezení. Postupně jsem však tomuto sportu zcela propadla, začala jsem trénovat i s dalším psem, časem jsem pak kromě svých psů začala připravovat na soutěže také další týmy a pořádat dogdancingové semináře, zkoušky a závody.

Jsem zastáncem výcviku psů bez trestů a korekcí, své svěřence se snažím učit rozumět tomu, co se jim jejich pes snaží říct a komunikovat s ním tak, aby i on rozuměl jim. Protože výcvik psa pro sport i rodinný život by podle mě měl být hlavně o spolupráci, partnerství a vzájemném porozumění a ne o tom, abychom si dokazovali „kdo je tady pánem“. K učení triků nejraději používám shaping, tedy jakousi obdobu hry „přihořívá, hoří“. Nejdůležitější je pro mě to, aby psa trénink bavil. Pak Vám totiž s radostí udělá klidně i stojku na hlavě.

 

Co je u nás nového:

Jako již tradičně se v polovině července můžete těšit na dogdancingovou část Brněnských psích dnů – tentokrát to budou neoficiální závody v dogdancingu a trickdoggingu – v něděli 15.7.2018. Rozhodčími budou Tereza Slováková a Sabina Koubková. Propozice budou zveřejněny již brzy.