Dogdancing Brno

Co je u nás nového:

 

Od 14. září se můžete těšit na náš úplně první online kurz:

Klikr trénink pro začátečníky a štěňata

 

Vítejte na stránkách věnovaných dogdancingu, trikům a výcviku psů pomocí pozitivního upevňování – v Brně a blízkém okolí

Původně jsem se dostala k dogdancingu tak trochu náhodou – díky tomu, že jsem pro svou labradorku s diagnózou nejvyššího stupně dysplazie kyčlí hledala zábavu a sport, kterému by se mohla věnovat i přes svá zdravotní omezení. Postupně jsem však tomuto sportu zcela propadla, začala jsem trénovat i s dalším psem, časem jsem pak kromě svých psů začala připravovat na soutěže také další týmy a pořádat dogdancingové semináře, zkoušky a závody.

Jsem zastáncem výcviku psů bez trestů a korekcí, své svěřence se snažím učit rozumět tomu, co se jim jejich pes snaží říct a komunikovat s ním tak, aby i on rozuměl jim. Protože výcvik psa pro sport i rodinný život by podle mě měl být hlavně o spolupráci, partnerství a vzájemném porozumění a ne o tom, abychom si dokazovali „kdo je tady pánem“. K učení triků nejraději používám shaping, tedy jakousi obdobu hry „přihořívá, hoří“. Nejdůležitější je pro mě to, aby psa trénink bavil. Pak Vám totiž s radostí udělá klidně i stojku na hlavě.