fbpx
Dogdancing Brno

Jak cvičíme

Jak cvičíme?

Zejména cvičíme bez trestů (ať už fyzických nebo psychických) a bez korekcí.

Hlavním principem tréninku pomocí pozitivního upevňování je to, že se psa necháme přemýšlet, do ničeho ho nenutíme, nemanipulujeme s ním, žádoucí chování odměňujeme. A odměňujeme opravdu hodně. To ale neznamená, že musíme mít pořád po kapsách pamlsky a bez nich pes nefunguje.

Velmi důležité je pro mě, aby se psovod dokázal vžít do situace psa a vidět svět z jeho pohledu. Předejde se tak nedorozuměním mezi lidskou a psí říší, které okolo sebe často vidíme. Protože pes může na Vaše požadavky reagovat jen tehdy, pokud jim rozumí. A stejně tak potřebuje, abyste Vy rozuměli jemu a dokázali číst jeho řeč těla. Jen tak můžete pracovat jako tým a být spolu jak se říká na jedné vlně.

Jsem odpůrcem jakýchkoliv „moderních pomůcek“ jako jsou elektrické, protištěkací, ostnaté, stahovací a raději ani nechci vědět jaké ještě obojky. Stejně tak odsuzuji jakékoliv trestání psů, protože tresty ještě nikdy nikoho nic nenaučily, maximálně mohou uvolnit psovodovo napětí, ale je snad zřejmé, že vybíjet si svoji zlost na psovi je přinejmenším primitivní.

Takže, prosím, chovejme se jako lidé a zapomeňme na škubání vodítkem, tahání za ocas, usměrňování nohama, bití novinami či proutkem, atd…atd…

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak lze cvičit bez trestů a korekcí tak, abyste se nemuseli bát se svým psem kamkoliv jít a vzájemně si rozuměli a respektovali se, jste zde na správné adrese. Protože psa nenaučíte radostně přiběhnout na zavolání tím, že budete trhat vodítkem tak dlouho, než si to konečně uvědomí. Jde to i úplně jinak a to bych Vám ráda ukázala.