fbpx
Dogdancing Brno

Proč dogdancing

Proč právě dogdancing a psí triky?

Odpověď je jednoduchá – protože je to pro všechny. Pro malé, velké, tlusté i tenké, mladé i zralé…prostě pro všechny psy a psovody bez omezení. A to se mi na dogdancingu a tricích líbí nejvíc.

Můžete cvičit jen tak doma pro radost nebo pro zabavení, když je venku škaredé počasí, ale můžete se také účastnit závodů a skládat zkoušky. V každém případě se nebudete nudit a získáte skvělý nástroj k tomu, abyste posílili Váš vzájemný vztah. Každým dalším trikem se Vy i pes učíte, jak se učit a jak vzájemně spolupracovat. A je jedno, že Vám triky na nic praktického nebudou, to není pravda – budete mít psa, se kterým si budete lépe rozumět i v každodenním životě, protože prostě a jednoduše bude zvyklý s Vámi spolupracovat. Učení triků totiž ze všeho nejvíc rozvíjí vzájemný vztah mezi psem a psovodem.

Často se setkávám s názorem čerstvých majitelů štěňátek typu „my budeme chodit na normální cvičák na poslušnost a pak třeba někdy v budoucnu bysme začali dělat nějaké ty triky“. Omyl. Čím dříve začnete, tím bude lepší výsledek. Protože psí mozek, který je odmalička rozvíjen, dokáže pracovat úplně jinak, než když neustále dokola opakujete sedni a lehni naváděním na pamlsek. Proto nejradši s triky začínám u malinkých štěňátek hned jak přijdou do nového domova. Samozřejmě že cvičení se štěnětem má trochu jiná pravidla, než cvičení s dospělým psem. Ale to už odbíhám od tématu.

Takže: učte se triky, Váš pes Vám za to bude vděčný a Vy zas budete vděční za to, že jste se svým psem naladěni na stejnou vlnu.

Pokud nevíte, co přesně si pod dogdancingem a psími triky představit a nechce se Vám hledat, třeba Vám trochu pomůže následující video: